Wkładki ortopedyczne odciążające

Wkładki ortopedyczne odciążające
Wskazania

 

Wkładki przeznaczone do stosowania dla stóp  o utrwalonej deformacji, oraz w przypadku występowania miejsc, które na skutek obciążenia sprawiają ból (modzele, ostroga piętowa).

 

 

Budowa

 

Wkładki wykonywane są na formie dostosowanej lub na odlewie gipsowym. Miejsca bolesne są odciążone w taki sposób by boczne okolice miejsca bolesnego przejęły obciążenie.

Wkładki ortopedyczne odciążające dla stóp o utrwalonej defomacji są domodelowywane do kształtu stopy by zmniejszyć miejscowy nacisk na przeciążąne punkty styku z podłożem.


 

Wkładka ortopedyczna dla stopy reumatoidalnej

 

Prezentowana wkładka ortopedyczna jest przykładem jak może zostać wykonana wkładka odciążająca. Wkładki zostały wykonane dla osoby ze stopami reumatoidalnymi. Deformacja charakteryzuje się palcami młoteczkowatymi i nadmiernym opuszczeniem I i II głowy kości śródstopia oraz V. Nadmierne obciążenie opuszczonych głów oraz pięty powoduje duży ból przy chodzeniu. Do wykonania wkładki użyto odlewu gispowego. We wkładce zastosowan trzy gęstości pianki oraz płytę korkową. Wkładka domodelowana jest do kształtu stopy, posiada odciążenie główk kości śródstopia, oraz modzeli.